Site HaritasiSite HaritasıBize UlaşınEnglish

CentroLIS

CentroLIS (CENTRO Laboratory Information System; CENTRO Laboratuvar Bilgi Sistemi) tamamen internet tabanlı bir üründür. CENTRO Laboratuvarlarına yapılacak gönderileri internet üzerinden yapma imkanı sağlayan bir programdır.

CentroLIS sistemi ile gönderi, analiz ve raporlamayı içeren tüm prosesler internet ortamında, özel bir "network" üzerinden çalışılmaktadır. Tüm örnekler gönderici ve CENTRO Laboratuvarları aşamalarında barkod etiketleri ile tanımlanmakta; tüm örnekler analitik platformlarda çift taraflı iletişim (Analizör-CentroLIS) ile çalışılmaktadır. Program kullanıcıları hasta bilgilerini, örnek bilgilerini, istenen testleri kendilerine tarafımızca kurulan network ile CENTRO Laboratuvarlarına elektronik ortamda iletirler ve test sonuçlarına yine aynı yolla ulaşırlar.


Güçlü teknik altyapı
CentroLIS programını kullanacak kurumlara barkod okuma cihazı ve barkod etiketlerini CENTRO Laboratuvarları sağlar. CentroLIS kullanıcısı olan kurumlar, program içerisindeki Sonuç Raporu, Transport Raporu ve benzeri rapor formatlarını kullanarak daha hızlı ve güvenilir bilgi akışından faydalanabilir, CENTRO Laboratuvarlarında çalışılan testlerin içerik ve normal değerlerini görebilirler. CentroLIS programını kullanacak kişiler kullanıcı adı ve şifre ile programa giriş yapar.